Bıyık Ekimi

 

Toplumumuzda erkekler için bıyık, yüzde önemli bir görsellik ve ifade kaynağıdır. Bıyık kullanılmasa bile, bölgenin görünümü bir erkeğe erkeksi ifade kazandırır. Cilt altındaki kıl köklerinin oluşturduğu koyu renkli bölgenin bile önemi vardır.

Erkeklerde bıyığın çıkmaması, köselik sorununun olması hem ifade zorluğuna, hem de sosyal yaşamda sıkıntılara yol açar. Günümüzde bütün bu sıkıntıların çözümü bıyık ekimi sayesinde konforlu bir şekilde sağlanmaktadır. Bu uygulama sayesinde doğal görünen bıyık oluşturulmaktadır.

Bıyık çıkarma yöntemleri

 

En çok merak edilen hususlardan biri de bıyık ekimi yapmadan bıyık çıkarmanın bir yolunun olup olmadığıdır. Piyasada bıyık çıkardığı ya da kıl sayısını arttırdığı iddia edilen pek çok ürün mevcut. Ancak bu ürünlerin tamamının vaat ettiği gibi kök olmayan bölgeden kıl çıkarması mümkün olmaz. Eğer hormonal nedenlerle bıyık çıkmaması söz konusu ile dışarıdan hormon takviyesi yapılarak çözüm bulunabilir.

Fakat yara izi ya da bölgesel dökülme nedeniyle bıyık çıkmaması durumu mevcutsa ve 6 ila 7 ay boyunca bıyık çıkmadıysa bu durumda tek çözüm bıyık ekimidir. Keza köselik nedeniyle bıyık çıkmaması durumunda da alternatif yöntemlerin başarılı bir netice elde ettiğinden söz edilemez. Bu durumda da yine bıyık ekiminden fayda ummak gerekir.

Dik çıkan bıyıklara bu teknikle eğim verilir mi?

Bıyıkların yönünü değiştirmek için de teknikten faydalanabilirsiniz.

Bıyık ekimi sonrası özel bakım gerekir mi?

Hayır. Uyarıları dikkate almanız yeterlidir.

Ekim sonrası ağrı olur mu?

Hafif bir sızı olabilir fakat ağrı kesici ilaçla kontrol altına alınır.

Kaç seansa katılmam gerekir?

Mevcut kıl yoğunluğu ve istenen yoğunluğa göre seans sayısı değişebilir.

Bıyık ekimi sonrası günlük tıraş olabilir miyim?

Evet, günlük tıraş olunabilir.

Enfeksiyon riski var mı?

İşlem steril ortamda yapılmaktadır. Ekim sonrası hijyene dikkat edilmesi durumunda enfeksiyon oluşmaz.

Ekimin aksine bıyıklarımın seyrekleştirilmesi mümkün mü?

Evet, kıl kökü sayısı azaltılarak seyreltme yapılabilir.

Bıyık ekimi için yaş sınırı var mı?

Bıyık ekimi yaptırmak için erkeklerin en az 21 yaşına kadar beklemesi önerilir. Çünkü erkeklerde bıyık 15 yaşlarında terlemeye başlar, 18 yaşla birlikte dışarıdan belirgin hale gelir. Bıyıkların çıkması erkeklik hormonu olan testosteron hormonunun yardımıyla olur.

Bıyıkları çıkarmak için dışarıdan müdahaleye gerek yoktur. Kıl kökü varsa ve hormonlarda yeterliyse erkeğin bıyıkları çıkar. Bunun için dışarıdan bir ürün kullanılmasına gerek olmaz. Bu yüzden bıyık ekimi yaptırmak için, 21 yaşına kadar beklenmesi tavsiye edilir. Bunun dışında bölgede ameliyat izi, yara, yanık gibi etkenlerden dolayı bıyık çıkmıyorsa, her zaman bıyık ekimi yapılabilir. Bunun için belirlenmiş üst sınırda yoktur.

Bıyık ekimi ne zaman yapılmalı?

Yüz bölgesinde kıl çıkmaması, köselik hali:Yüzde sakal ve bıyık çıkmasına engel olan köselik durumunda, tek çare bıyık ekimi yapılmasıdır. Çünkü bu sorun ilaçlarla giderilemez. Bu yüzden bıyık ekimi yapan bir merkeze danışılmalıdır.

Bıyıkların seyrek olması:Bu pek çok erkeğin sorunudur. Bıyıkların seyrekliği de hiç çıkmaması kadar erkeği rahatsız eder. Bıyıkların gürleşmesi için ilaç ya da kozmetik bir ürün bulunmamaktadır. Bu sorun karşısında da bıyık ekimi yapılması önerilir.

Bilgilerinizi bırakın

biz sizi arayalım.

[]
1Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
WhatsApp chat