Yüz güzelliği denince akla gelen ilk bölümlerden biri şüphesiz ki elmacık kemikleridir. Güzelliğine ve bakımına önem veren her kadın elmacık kemiklerinin daha belirgin ve dikkat çekici görünmesini ister. Bazı kadınların sahip oldukları doğal kemik yapıları nedeni ile elmacık kemikleri belirgin iken bazı kadınların da elmacık kemikleri belirgin değildir. Keskin katlı ve çekici yüz hatlarını sahip olmak isteyen birçok kadın elmacık kemiklerini belirginleştirmek için pek çok yöntem denemekte. Günümüzde elmacık kemiği belirginleştirme sadece kadınlar tarafından değil, kemikli ve keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkekler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Daha etkileyici bir yüze sahip olmak isteyen birçok kadın ve erkek elmacık kemiklerini belirginleştirmek için estetik operasyonları tercih ediyor. Bunun yanında yüz yogası ve makyaj uygulamaları da estetik operasyonlara alternatif olarak gösteriliyor.

Elmacık kemiği belirginleştirme makyajı

Makyaj ile elmacık kemiği belirginleştirme günümüzde birçok kadının kullandığı oldukça popüler bir yöntem. Keskin ve belirgin hatlara sahip olmak isteyen ve bunun için bıçak altına yatmaktan kaçınan birçok kadın, daha doğal ve hızlı sonuç alabildiği makyaj uygulamalarını tercih ediyor.

Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek için en önemli uygulamalar kontür ve highlighter teknikleri olarak bilinir. Bu yöntemleri dikkatsiz bir şekilde yüzünüze uygularsanız, elmacık kemiklerinizi belirginleştirme konusunda başarısız olmakla birlikte hoş olmayan bir görüntü elde etmenize sebep olur. Bu nedenle kontür ve highlighter uygulamalarını çok dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Elmacık kemiklerinin belirginleştirmek için öncelikle cilt tonundan biraz daha koyu bir renge sahip olan fondöteni ve pudrayı elmacık kemikleirnin hemen alt kısmına sürün. Bu işlemi bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Bu işlemin ardından farklı bir fırça yardımıyla fondöteni ya da pudrayı tüm yüzünüze dağıtın.

Fondötenin üzerine süreceğiniz highlighter, elmacık kemiklerinin belirgin bir görünüme sahip olmasını ve yüz hatlarının keskin bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle açık renkli bir highlighteri elmacık kemiklerinin üzerinden şakaklara doğru dağıtmak suretiyle uygulayın.

Elmacık kemiklerinin belirginleştirmek için uygulanabilecek son adım ise yanakların kemikli kısımları üzerine allık uygulanmasıdır. Elmacık kemiklerinin buruna yakın kısmından başlanarak hafif yukarı doğru uzanan kemik üzerine doğru allık uygulaması yapılır. Bu şekilde elmacık kemiklerinin üzerine allık sürmek, elmacık kemiklerinizi belirginleştirecek ve keskin yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Elmacık kemiğini belirginleştirmek için fondöten ya da pudra yoksa BB krem de kullanabilirsiniz.

Elmacık kemiğini belirignleştirmek için kullanılan allık, highlighter ve kontürün, çok abartılmadan sürülmesi yüzün sahip olduğu doğal görüntünün kaçırılmaması açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle bu makyaj ürünlerini dozunda kullanmalısınız.

Elmacık kemiğini belirginleştirmek isteyen kadınlar için elmacık kemiklerinin farkında olmak ve nerede olduğunu hissetmek önemlidir. Elmacık kemiklerinizi keşfetmek için aynanın karşısına geçip, elleriniz ile yanak kemiklerinize boylu boyunca dokunun. Elmacık kemikleriniz burnun iki yanından hafif yukarı doğru yatay şekilde uzanır.

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için kullandığınız allığın ten rengine uyumlu olması çok önemlidir. Esmer bir ten rengine sahip olan kadınların şeftali tonlarında olan pembemsi allıklar kullanmaları gerekir. Açık tenli kadınlar için ise ideal allık tonu kahve tonları olarak belirtilebilir.

Bunun dışında elmacık kemiği makyajında kullanılan highlighterin da tonu oldukça önemlidir. Elmacık kemiklerine ten renginden iki ton daha açık bir tona sahip olan bir aydınlatıcı ile uygulama yapmak gerekir.

Son olarak elmacık kemiği belirginleştirme makyajı için kalın başlı olan bir makyaj fırçası ile elmacık kemiğine küçük egzersizler yapmak önemlidir.

WhatsApp chat