Sakal Ekimi

 

Erkekler için sakal yüzdeki estetik görünümün bir parçasıdır. Erkek yüzü için sakal bir aksesuar gibidir. Fakat bazı durumlarda erkeklerin istediği gibi bir sakala sahip olamadığı görülür. Bazen hastalıklar yüzünden, bazen genetik faktörlerin etkisiyle, bazen de sonradan yaşanan kazalardan dolayı sakalda seyrelme, açıklık ya da yara izi meydana gelebilir. Bu etkenler erkeklerin çok önemsediği sakalın kullanılmaması gibi ciddi bir sorun yaşatır. Özellikle gençler arasında yaygın olan kirli sakal modasını bile uygulayamaz durumda olunur.

Normalde sakalda açıklık olması ya da seyrelme gibi sorunların olması, erkek açısından sağlık sorunlarına neden olmaz. Bunun tek etkisi estetik açıdandır. Bu durumda bir erkek için ruhsal bir sorun haline gelebilir. Kendini iyi hissetmeme, sosyallikten uzaklaşma gibi sorunlar yaşamasına neden olabilir. Günümüzde estetik uygulamalar bu soruna da çare buldu. Sakal ekimi sayesinde, erkeklerin sakal sorunu kolay bir uygulama ile çözümleniyor.

Sakal ekimi nasıl yapılır?

 

Sakal ekimi saç ekimi gibi genellikle vücudun başka bir bölgesinden alınan kıl köklerinin sakal bölgesine nakil yapılmasıyla yani ekilmesiyle gerçekleştiriliyor. Toplumda hiç sakalı çıkmamış yani köse olarak tabir edilen kişilerde bile başarılı bir şekilde sakal ekimi yapılabilir. Bu uygulama sonucunda doğallığını koruyan, estetik görünümde sık bir sakal oluşturulabilir. Bu uygulama sırasında lokal anestezi kullanıldığı için, kişiler acı hissetmeden sakal ekimi yapılabilir. Sakal ekimi sırasında FUE tekniği kullanılır.

Sakal ekimi sırasında kullanılacak kıl kökleri mümkün olduğu kadar ense bölgesinden alınmalıdır. Sakal ekimi sırasında ekilen kıl kökleri kişinin var olan kılları ile aynı açılarda ekilmelidir. Ekim açısı doğal bir görünüm için önemlidir. Kıl kökleri ekildiğinde dipte çukurluk oluşmaz.

Sakal çıkması için kaç yaşına kadar beklenmeli?

20 yaşına dek sakal çıkmadıysa sakal ekimi için başvurulabilir.

Ekilen sakal günlük tıraş edilir mi?

Evet, günlük olarak tıraş olabilirsiniz.

Köse olanlara kaç kök sakal ekilir?

2000 ila 3000 kök ekiminden başarılı bir sonuç alınır.

Sakal ekiminde kıl yönü ayarlanabilir mi?

Evet, kıl kökleri istenen yönde ekilebilir.

Seans sonrasında banyo yapılabilir mi?

Ekim yapılan bölgenin 48 saat suyla temas etmemesi gerekir.

Seanslar ne kadar sürer?

1 ila 6 saat arasında seans tamamlanır.

Sonucu tam olarak ne zaman görebilirim?

10 ay dolduğunda artık uzayabilen sakal görünümü elde edilir.

Sakal ekimi dışarıdan anlaşılır mı?

Hayır., doğal bir görünüm prensibiyle yapılan işlem dışarıdan belli olmaz.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları bu bölgeye ekilecek kıl köklerinin miktarıyla doğru orantılı olur. Ekim sırasında kıl kökü sayısı az olursa, sakal ekimi daha uygun maliyette olur. Yani kişinin ihtiyacı olan kıl kökü sayısına göre fiyatlandırma yapılır.

Sakal ekimi sonrası iz kalır mı?
Sakal ekimi uygulaması yapılmış olan kişide, işlemin hemen ardından kızarıklık, kan izleri gibi etkiler oluşabilir. Bu tür etkiler geçici olduğu için, kısa bir sürede kaybolacaktır. Günümüzde sakal ekiminde kullanılan cihazlarla sonradan yara kalmayacak şekilde uygulama yapılmaktadır.

Sakal ekimi ile düzgün bir favori görünümü

Son dönemde sakal ekimi için başvuranlar sadece çeşitli nedenlerle sakal kaybı yaşamış olanlar ya da köselik problemi yaşayanlar değil. Saç modeline favorinin de eşlik ettiği erkekler de her sabah favori görünümünü düzgünleştirmek için zaman ayırmak yerine kalıcı bir çözüm peşinde olabiliyor. İşte bu noktada devreye sakal ekimi ile favori düzgünleştirme işlemi giriyor.

Favori bölgesinde dağınık çıkan sakal kökleri alınarak ihtiyaç duyulan yani seyrek görünen favori bölgesine ekiliyor. BU sayede hem favorilerin düzgünleştirilmesi için ekstra bir çabaya gerek kalmıyor, hem de daha düzgün bir favori görünümü yakalanmış oluyor. Yanaklara doğru yayılmış olan kıl köklerinin bu teknik sayesinde alınması, daha temiz bir yüz görünümü elde edilmesini de sağlıyor.

Bilgilerinizi bırakın

biz sizi arayalım.

[]
1Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
WhatsApp chat